Fotogalerie ZŠ

Erasmus days

Naše škola se zapojila do projektu Erasmus days.

Číst dále: Erasmus days

 

Projekt: Příběh levandule

V květnu proběhl na naší škole další projekt určený pro děti z 1. stupně, tentokrát věnovaný levanduli. Voňavé téma prostoupilo opět všechny předměty od jazyka českého po hudební výchovu.

Děti se seznámily s historií pěstování levandule a s jejími druhy, popisovaly stavbu rostlinného těla, ochutnaly levandulové potraviny a nápoje, řešily matematické příklady související s tématem, využily téma v českém jazyce z hlediska literárního, slohového i gramatického.

Vytvořily dvojrozměrné i trojrozměrné výtvarné a rukodělné práce k tématu z různých materiálů, zazpívaly si píseň. Naučily se také používat anglickou slovní zásobu k tématu.

Výsledky jejich skvělé práce jste si mohli prohlédnout na výstavě v přízemí školy.

Poděkování:

- dětem a jejich vyučujícím, kteří se zapojili do projektu

- sdružení rodičů za finanční podporu

- garantům mezinárodního projektu Arts talk about us v rámci Erasmus + za finanční podporu

Číst dále: Projekt: Příběh levandule

   

Projekt Příběh máku

V listopadu proběhl další z řady projektů pro žáky 1. stupně. Tentokrát na makové téma. Děti ze tříd 1.C, 3.A, 3.B, 3.C, 4.A, 4.B, 4.C, 4.D a 5.D byly seznámeny s potravinovým využitím této české tradiční plodiny, vyzkoušely si mák umlít, upekly si makový závin, ochutnaly makové mléko. Použily mák jako výtvarný materiál, vyráběly makové panenky. V matematice řešily příklady k tématu. Mák se objevil i v hodinách českého a anglického jazyka, v přírodovědě nebo v hudební výchově. Dne 10. listopadu si všichni účastníci projektu připnuli na oblečení vlčí mák jako symbol uctění památky válečných obětí 1. světové války. Vybrané děti pak v rámci Dne veteránů odnesly vyrobené vlčí máky k pomníku hrdinů padlých za 1. světové války v Ostravě-Výškovicích. Poděkování patří Sdružení rodičů za finanční podporu, školní jídelně za ochotné přizpůsobení jídelníčku a samozřejmě všem vyučujícím a dětem za skvělou práci.

Číst dále: Projekt Příběh máku

 

TYPING Ostrava 2017

Žáci osmých a devátých ročníku ZŠ a MŠ Kosmonautů 15, Ostrava-Zábřeh se v počtu 10 závodníků zúčastnili 9. 10. 2017 talentové soutěže ZŠ (Typing Ostrava 2017) v psaní na klávesnici, pořádané Obchodní akademií a Vyšší odbornou školou sociální v Ostravě-Mariánských Horách. První místo obsadil Džuga Ámal Milan z 9. A, druhé místo Jašůrek Lukáš z 9. B a třetí příčku obsadila Kulová Justýna z 9. A. Z celkového počtu 33 závodníků obsadili naší žáci prvních 8 míst a místo 11. a 14., včetně pozici nejvyšších a své vítězství tak završili celkovým vítězstvím v kategorii družstev. Všem úspěšným závodníkům gratulujeme za příkladnou reprezentaci naší základní školy a přejeme jim mnoho úspěchů i v dalším klání.

Číst dále: TYPING Ostrava 2017

   

Žákovské osobnosti 2017

Naši žáci Nela Štěpandová a Natálie Vnenková byli městem Ostrava oceněni jako žákovské osobnosti pro rok 2017. Třináct členů anglického klubu, kteří reprezentovali školu a město Ostravu v tříletém mezinárodním projektu "Teaching: an effective key to sefl-lerning", získalo titul "Žákovský kolektiv" v kategorii A. Šest členů folklorního kroužku Malá Odra získalo ocenění "Žákovský kolektiv" v kategorii B.Ceny si společně s dětmi z dalších ostravských škol převzali v pátek 16. června 2017 v Domě kultury Akord. Natálie, která v programu také zatančila, ocenění získala za své mezinárodní úspěchy v mažoretkovém sportu, Nela za výkony ve sportovní gymnastice. Program předávání ocenění zpestřilo vystoupení zpěváka a herce Richarda Krajča, dopolednem provázeli moderátoři známých rádií a nechyběli zástupci ostravského magistrátu a dalších institucí.

Číst dále: Žákovské osobnosti 2017

 

Wolfram

Dne 20. 6. 2017 dosáhla naše škola historicky prvního vítězství v branné a vědomostní soutěži Wolfram 2017. Naše družstvo zazářilo ve všech disciplínách, což bylo korunováno 1. místem. Tvořili ho žáci 8. tříd, a to M. Holaň, M. Hurnik, A. Orálková, R. Pustka (velící kapitán). Vítězné družstvo bylo podporováno záložním týmem ve složení: A. Bega, T. Gutwaldová, A. Laryš, A. M. Džuga. Prvním místem jsme se kvalifikovali do krajského finále, které proběhne v září ve vojenském prostoru Libavá. Všem patří náš velký obdiv a poděkování za vynikající reprezentaci školy!

Číst dále: Wolfram

   

Folklórní kroužek- Děti a tradice

Folklorní kroužek naší základní školy se zúčastnil mezinárodního festivalu Děti a tradice 2017. V pátek 2. 6. předvedlo devět dětí pásmo Vynášení Mařeny před kinem Luna. V sobotu 3. 6. se konal slavnostní galakoncert v Divadle Loutek. Naši žáci vystoupili s pásmem kratších tanců společně s dětskou cimbálovou muzikou ZUŠ Háj ve Slezsku a dětmi ze souboru Malá Odra ve společném pásmu U vody. Velmi pěkně s muzikou zpívaly Natálie Valachovičová z 2. D, Tereza Slováková a Kateřina Ryšková z 1. D. Tancovali Jakub Kusiak a Tereza Spáčilová z 5. A, Olga Najvárková, Kristýna Janovská, Eliška Legerská a Andrea Spáčilová z 4. A. Všem vystupujícím děkujeme za vzornou reprezentaci školy. Festivalu se účastnil pořádající soubor Holúbek a jeho hosté Vonička z Havířova, Iglica z Maďarska a Liptáčik ze Slovenska. Po koncertu v klubu Coultoor na Černé Louce hrály dětské muziky a děti se vzájemně učily tance.

Číst dále: Folklórní kroužek- Děti a tradice

 

Projekt Včelí škola

Mezi jarní symboly patří i pilné včelky. Žáci z 1. stupně spolu se svými vyučujícími se jejich životem inspirovali a v rámci projektového vyučování se věnovali různým aktivitám napříč všemi předměty. Kromě vlastních činností se děti měly možnost seznámit na besedě s paní Andreou Matýskovou, členkou Českého svazu včelařů, s náročnou včelařskou prací. Součástí projektové výuky byly i ochutnávky různých druhů medu. Medové dny ve Včelí škole se svými vyučujícími prožívaly třídy 1. B, 2. A, 2. B, 2. D, 3. A, 3. C, 3. D, 4. C, 4. D, 5. A a 5. B. Výsledky jejich práce si můžete prohlédnout na výstavě ve vestibulu školy.

Číst dále: Projekt Včelí škola

   

Strana 1 z 6