Mateřská škola

Aktuální informace ZŠ a MŠ Ostrava-Zábřeh, Kosmonautů 15

Stravné a školné o prázdninách

Prosíme všechny rodiče o pozastavení zálohových plateb na měsíc červenec a srpen. Opětovně tyto platby naveďte až na měsíc září. V případě, že má Vaše dítě nahlášenu docházku na měsíc červenec, zašlete jednorázovou platbu dne 10. 7. 2020 ve výši 280,- + stravné na počet dní, které jste nahlásili. 

Děkujeme.

Prázdninový provoz MŠ

Vážení rodiče,

v měsíci červenec bude MŠ otevřena v omezeném provozu. Třída Žabky bude uzavřena. V měsíci srpen bude MŠ uzavřena z důvodu výměny nákladního výtahu a šatních bloků. V měsíci srpen náhradní MŠ Výškovická- omezená kapacita. Prosíme rodiče, aby nahlásili zájem o docházku svých dětí o prázdninách. 

Děkujeme za spolupráci.

PROVOZ MŠ OBNOVEN KE DNI 25. 5. 2020

Vážení rodiče,

zveřejňujeme dodatek k provoznímu řádu MŠ platný od 25. 5. 2020 do konce školného roku 2019/2020. prosíme o důkladné prostudování. Děkujeme za spolupráci.

Dodatek k provoznímu řádu platný od 25. 5. 2020- MŠ P.Lumumby 25

Dodatek k provoznímu řádu platný od 25. 5. 2020 - třída Žabky

Tiskopis Čestného prohlášení ke stažení zde.

 školní zahrada- poděkování

Chtěli bychom touto cestou poděkovat panu Vaníčkovi a jeho společnosti Vaše zahrada, za pomoc při realizaci haptického chodníčku, za sponzorský dar ve formě zahradního nářadí a dále pak rostlin, květin, které budou vysazeny před budovou MŠ. Velice si této pomoci vážíme a věříme, že rozkvetlou zahradu ocení všichni návštěvníci.

Děkujeme. Kolektiv MŠ

logo-vase-zahrada

  

Pohádková babička Věruška

Už od ledna nás navštěvuje každý čtvrtek naše nejmilejší Věruška Řezníčková, která se proměnila z paní učitelky na pohádkovou babičku. Přichází  s maňáskem kašpárka číst dětem pohádky před spaním a svým něžným, láskyplným projevem tak ukolébává ke klidnému spánku.

oVeruska

Třída Žabky v akci

Naše předškolní třída Žabky v únoru nelenila a navštívila hned tři akce: Výstavu "Giganti", edukační program v Galerii výtvarného umění a besedu v knihovně. Děti měly možnost vzdělávat se prostřednictvím zážitků a o to nám všem společně jde nejvíc. Ani tisíc slov nevynahradí možnost prohlédnout si zblízka mamuta, nebo prolistovat 20 knih za půl hodiny :)

zabky

Nanotechnologie v MŠ

V naší mateřské škole byly ošetřeny plochy stolečků a hygienická zařízení nanotechnologií. Od momentu oplikace ošetřené plochy nano titanem efektivně eliminují bakterie, viry, plísně, organické i biologické nečistoty. Věříme, že jsme poskytli dětem zvýšenou ochranu před různými infekčními nákazami a podaří se tak celkově snížit nemocnost. Jde o unikátní projekt nejen v ČR, ale i EU. Podrobnosti naleznete zde. 

Video zde.

Ježíškova vnoučata MŠ U lesa

Vánoce- radost- štěstí- rodina- dobrý skutek....Slov, která k sobě takto patří, bychom našli spoustu. Rozhodli jsme se i my, přispět dobrým skutkem ke kouzlu vánoc. Uspořádali jsme sbírku oblečení a vlny, příze pro babičky a dědečky z domova pro seniory. Děkujeme za Vaši spolupráci. Kolektiv MŠ.

Lízátka pro onkoláčky

Naše MŠ se zapojila do akce organizované ZŠ Kosmonautů 15. Jejím cílem bylo věnovat dětem s vážným onkologickým onemocněním lízátka. Předání sbírky se uskutečnilo v pátek na hematoonkologickém oddělení FNO, které Vám všem zasílá velké díky. Svět je zase o něco hezčí. 

lízátka pro onkoláčky

Třída Sovičky ukončila lekce plavání se žabičkou

Před chvílí bylo září, už je tady polovina listopadu a 10 lekcí plavání dětí z naší třídy Sovičky je u konce. Nálada byla jako vždy výborná, padaly rekordy a nenašli byste jediného účastníka, který by se vody bál!

plavání

Mezigenerační projekt: Usmívánky

I v letošním školním roce jsme navázali na tradici návštěv Domova seniorů Sluníčko. Třída Žabky, pod vedením paní učitelky Romanky a paní učitelky Káji, dochází každý měsíc na setkání s babičkami a dědečky. Opět se hrají stolní hry, prohlíží knihy a máme v úmyslu ukázat seniorům i naše konstruktivní stavebnice. Tato akce je financována z Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání Evoluce K 15.

senioři

Světýlkování 2019

Tak i naše třetí letošní společná akce dopadla na výbornou. Lampióny byly krásné, až oči přecházely, po dýňové buchtě se zaprášilo a počasí pro hry, zpívání a světýlkový průvod nám také přálo. 

Děkujem všem zúčastněným a také všem šikovným za vydlabané dýně, které budou dlouho zdobit školku i zahradu. 

Fotogalerie zde.

dýně

Dráčkování

Letošní podzim potěšil dospělé  a samozřejmě i děti. Společně jsme mohli uskutečnit tradiční podzímní radovánku, jakou je pouštění draků. Fotogalerii naleznete zde.

Zahradní karneval

Tak se nám to vydařilo. Pomocí zaklínadla jsme zahnali déšť a společně jsme oslavili začátek nového škoního roku. Doufáme, že bude plný úsměvů a radosti, stejně jako jím byl naplněn náš karneval. Fotogalerii naleznete zde.

Zahrádky na zahradě

Projekt "Aktivní zahrady" je financován díky dotaci MMO částkou 60 000,-Kč. Na jaře jsme budovali a sázeli a teď v létě můžeme sklízet:). Naše třídní zahrádky kvetou, voní bylinkami a dočkali jsme se jahod, cibule a také jedné krásné kedlubny- na té druhé si pochutnal slimák:)

JARO

zahrádky 

LÉTO

67120169 2098208387142745 4236422154406592512 n

66530821 2797841963563310 7388553087356502016 n

64558190 2320683341358462 5763140680033501184 n

 Píše se o nás v tisku

mezigenerační projekt

 Fotogalerie zde.

Edukační programy v Galerii umění dětí baví

Třída předškolních dětí navštívila výukový program, který podporuje rozvoj smyslového vnímání a tvořivosti. Lektorka se společně s dětmi vydala na dobrodružnou výpravu světem obrazů. Video naleznete zde.

IMG 5004

 


Vizitka naší mateřské školy

vizitka

Klikněte na obrázek.

Vstup do fotogalerie zde

Poslání mateřské školy

Cílem naší snahy je spokojené, samostatné, aktivní a sebevědomé dítě, které se umí samostatně rozhodovat, je tvořivé a umí vyjádřit své názory a pocity.
Výchovu a vzdělávání zajišťuje kvalifikovaný pedagogický sbor, spolupracující s odborníky, poskytující poradenství rodičům v oblasti výchovy a vzdělávání.

O mateřské škole

Jsme sídlištní mateřská škola s krásnou zahradou v městské části Ostrava-Zábřeh ve velmi klidném prostředí bez rušné části komunikace, s možností zajímavých vycházek do blízkého Bělského lesa.

Mateřská škola je umístěna ve dvoupatrové panelové budově. Naší součástí je také odloučené pracoviště v prostorách budovy ŠJ při ZŠ a MŠ Kosmonautů 15.

Třídy

V každém patře se nachází dvě třídy s hernami pro děti, s výhledem na školní zahradu a les. Logopedická třída je umístěna v přízemí a má samostatný vchod z postranní části budovy. Třída pro děti s povinnou předškolní docházkou a pro děti s odkladem školní docházky je umístěna v budově školní družiny ZŠ Kosmonautů 15 a umožňuje tak aktivní adaptaci na prostředí základní školy.

Třídy jsou prostorné, světlé, funkčně a esteticky vybavené.

(informace o třídách naleznete zde)

Zahrada

Zahrada disponuje herními prvky se skluzavkami, lanovými centry, houpadly a dřevěným vláčkem, poskytuje dostatek příležitostí k pohybu dětí, pískoviště jsou částečně zastíněna stromy. V současnosti probíhá v naší MŠ projekt nazvaný: " Aktivní zahrada", který zahrnuje výstavbu nových zahrádek, štěrkoviště, vytvoření posezení pro děti, malé vesničky, přírodních překážek apod. 

Provozní řád: Hřiště pro veřejnost. 

Školní rok 2019/2020- ve dnech státního svátku a v měsíci srpen je otevřena školní zahrada pro veřejnost každý den v čase 9:00-19:00.

Hernička

Srdečně zveme všechny rodiče, kteří mají děti v předškolním věku, do naší Herničky. Pod vedením paní učitelek se seznámíte s chodem MŠ, Vaše děti mohou využít vybavení, hračky naší MŠ a v přátelské, klidné a pohodové atmosféře se pomalu adaptují na prostředí naší MŠ.Těšíme se na Vás. Bližší informace zde.

Informace o platbách

Výše úplaty za předškolní vzdělávání činí 280,- Kč na měsíc.

Všichni rodiče by měli mít navedený trvalý příkaz k úplatě za předškolní vzdělávání - 280,- Kč a zálohy na stravné 660,- Kč.

Trvalý příkaz musí obsahovat: VS - variabilní symbol dítěte , a Zprávu pro příjemce - Jméno a příjmení dítěte

Pro děti, které ke 31. 8. 2020 dovrší 5 let věku, je docházka do MŠ povinná a rodiče jsou osvobozeni od úplaty za vzdělávání.

Rodiče dětí, kteří pobírají dávku hmotné nouze, musí doručit potvrzení o hmotné nouzi do 5. 9. 2019 a následně pak vždy do 5. dne v měsíci.