Mateřská škola

Aktuální informace ZŠ a MŠ Ostrava-Zábřeh, Kosmonautů 15

Pracoviště MŠ U lesa

Přijímáme děti ve věku 3-6 let. Bližší informace na tel.čísle: 725 977 699

Dne 1. 8. 2018 zahajujeme prázdninový provoz:)

Přejeme všem našim dětem a rodičům krásné, sluncem prozářené prázdniny!!!!

2c44a2e6cec7270603aaa66306c41dbb

Zahradní piknik

Ve středu 20. 6. se uskutečnil závěrečný zahradní piknik, na kterém jsme se rozloučili s uplynulým školním rokem a poděkovali naší nejmilejší paní učitelce Věrce Řezníčkové za úsměvy, radost, energii a dobrou náladu a popřáli jí do dalších let jen zdravíčko a štěstí. Máme Tě Věruško moc rádi!!

piknik-610x407

Škola v přírodě

Sláva, nazdar .....užili jsme si přírody, lesa, borůvek, lesních jahod, zábavy, legrace, dobrodružství a kdo nevěří, ať se podívá do naší fotogalerie:)

Fotogalerie zde

noname 38

Mezigenerační výukový projekt

Naše mateřská škola se rozhodla realizovat nový projekt, pod vedením paní učitelky Pavly Gregorové, který vychází z myšlenky navázání mezigeneračních vztahů klientů domova pro seniory a dětí mateřské školy. Ačkoli jsou uvedené generace věkově velmi vzdálené, mohou se vzájemně velmi obohatit. Děti mohou poskytnout vitalitu a společenské začlenění pro seniory, kteří jim na oplátku věnují svůj volný čas, pozornost a péči, jež děti potřebují. Při společných setkáváníchv různých plánovaných činnostech, jako je hudba, tanec, umění, vyprávění příběhů, hraní deskových her, se děti naučí být ohleduplné a vnímavé k lidem jiné generace. Tím, že jsou děti ve styku se seniory, bojujeme společně proti věkové diskriminaci a osamělosti v dnešní uspěchané době.První setkání se uskutečnilo dne 7. 6. 2018, kdy děti ze třídy Žabky navštívily Domov seniorů Sluníčko a společně s babičkami a dědečky si zahrály společenské hry - pexeso, kvarteto, Člověče, nezlob se! apod. Věkový rozdíl mezi dětmi a seniory byl v některých případech neskutečných 95 let, ale při hrách to poznat nešlo. Hrálo se fair play, s úsměvy na tvářích.  

Den na žluto

Tak jsme se všichni dočkali!!! Slunce na obloze září a na všech tvářích je vidět radost a okouzlení z jara. V naší školce jsme krásu přírody oslavili Dnem na žluto. Žlutá trička, žluté šaty, žluté pastelky, barvy, stavebnice....zářivá radost v každé třídě! Fotogalerie zde.

Děti seniorům

Dne 13. 2. 2018 navštívily naše nejstarší děti ze třídy Žabky Domov pro seniory Sluníčko a potěšily přítomné babičky a dědečky folklórním pásmem plným písniček a tanečků. Bylo dojemné vidět babičky, jak si utírají slzy a jak zpívají společně s dětmi. Ve Sluníčku dnes slavili masopust, ale určitě se slavila i radost ze života. Fotogalerii a videa naleznete zde.

IMG 2609

Olympijské městečko

Zasoutěžit si jako správný sportovec a vyzkoušet pocity vítězů. To byl důvod návštěvy Olympijského festivalu u Ostravar arény. Z dětí ze třídy Slůňata se na chvíli stali lyžaři, běžkaři, krasobluslaři a na závěr, jako správné celebrity, společně poskytli rozhovor do rádia. 

28001215 10209194758059661 1893413282 n28033332 10209194758019660 1056844160 o

28109359 10209194757899657 2071676951 n

Masopust

Tradiční akce naší MŠ plná legrace, zábavy a sladkostí- i to je masopust. Děti se proměnily v princezny, rytíře, kovboje, kočičky ale i v upíry, a kostlivce. A paní učitelky se také nebály změny. Místo Janičky tady byla myška Mickie, místo Káji Supermanka a v logopedické třídě se objevily dvě tanečnice. Fotogalerii naleznete zde.

JOJOPARK

V pondělí 5. 2. se uskutečnil společný výlet mateřské školy do JOJOPARKU. Děti si užily spoustu legrace v bludištích, na trampolíně, na skluzavkách a ostatních atrakcích. Fotogalerii naleznete zde.

jojopark

Den na bílo

Dne 23. 1. 2018 se uskutečnil na každé třídě, v průběhu celého dne, tradiční Den na bílo. Sněhová nadílka vydržela, ve třídách obrázky, šlehačka, sněhuláčci z papíru, malování do krémů, prostě legrace a zábava. Fotogalerii naleznete zde.

65950cbfe079eed5b49f9d7a454dad40

Gratulace

Ve čtvrtek 21. 9. 2017 se konala v KD Akord Seniorská soutěž krásy, které se zúčastnila naše milá paní učitelka Věruška Řezníčková. Tuto soutěž vyhrála a získala titul Miss Babča. Ze srdce gratulujeme!

Výstřižek

http://moravskoslezsky.denik.cz/zpravy_region/aktivni-babicky-soutezily-o-titul-miss-20170921.html

 Vizitka naší mateřské školy

vizitka

Klikněte na obrázek.

Vstup do fotogalerie zde

Poslání mateřské školy

Cílem naší snahy je spokojené, samostatné, aktivní a sebevědomé dítě, které se umí samostatně rozhodovat, je tvořivé a umí vyjádřit své názory a pocity.
Výchovu a vzdělávání zajišťuje kvalifikovaný pedagogický sbor, spolupracující s odborníky, poskytující poradenství rodičům v oblasti výchovy a vzdělávání.

O mateřské škole

Jsme sídlištní mateřská škola s krásnou zahradou v městské části Ostrava-Zábřeh ve velmi klidném prostředí bez rušné části komunikace, s možností zajímavých vycházek do blízkého Bělského lesa.

Mateřská škola je umístěna ve dvoupatrové panelové budově. Naší součástí je také odloučené pracoviště v prostorách budovy ŠJ při ZŠ a MŠ Kosmonautů 15.

Třídy

V každém patře se nachází dvě třídy s hernami pro děti, s výhledem na školní zahradu a les. Logopedická třída je umístěna v přízemí a má samostatný vchod z postranní části budovy. Třída pro děti s povinnou předškolní docházkou a pro děti s odkladem školní docházky je umístěna v budově školní družiny ZŠ Kosmonautů 15 a umožňuje tak aktivní adaptaci na prostředí základní školy.

Třídy jsou prostorné, světlé, funkčně a esteticky vybavené.

(informace o třídách naleznete zde)

Zahrada

Zahrada disponuje novými herními prvky se skluzavkami, lanovými centry, houpadly a dřevěným vláčkem, poskytuje dostatek příležitostí k pohybu dětí, pískoviště jsou částečně zastíněna stromy.

Povinné předškolní vzdělávání

Informace pro rodiče o novinkách v předškolním vzdělávání od 1. 9. 2017. zde

Informace o platbách

Od 1. 9. 2016 dochází ke snížení úplaty za předškolní vzdělávání na 280,- Kč na měsíc.

Všichni rodiče by měli mít navedený trvalý příkaz k úplatě za předškolní vzdělávání - 280,- Kč a zálohy na stravné 660,- Kč.

Trvalý příkaz musí obsahovat: VS - variabilní symbol dítěte , a Zprávu pro příjemce - Jméno a příjmení dítěte

Pro děti, které ke 31. 8. 2017 dovrší 5 let věku, je docházka do MŠ povinná a rodiče jsou osvobozeni od úplaty za vzdělávání.

Rodiče dětí, kteří pobírají dávku hmotné nouze, musí doručit potvrzení o hmotné nouzi do 5. 9. 2017 a následně pak vždy do 5. dne v měsíci.