Mateřská škola

Aktuální informace ZŠ a MŠ Ostrava-Zábřeh, Kosmonautů 15

Pracoviště MŠ U lesa

Jsme v tom spolu

Víkendová výzva pro naše rodiče s dětmi zněla: Vyrobte, nakreslete, upečte, skládejte... tvar srdíčka, jako výraz poděkování a síly, snahy postavit se současné nepříznivé situaci. Fotografie obrázků zasílají rodiče prostřednictvím našich FB skupin a paní učitelky se postaraly o realizaci výstavy na plotě MŠ. Děkujeme! Jsme v to spolu a spolu to také zvládáme!

jsme v tom spolu

Školka na sociální síti

Po dobu karantény a uzavření mateřské školy jsme se rozhodli najít si cestu k Vám a Vašim dětem prostřednictvím založení skupin jednotlivých tříd na FB. V těchto skupinách budeme denně nabízet aktivity, které je možné realizovat v domácím prostředí. Máme tak možnost spojit se, vědět o sobě, vytvořit nové pouto. Paní učitelky Vám zasílají pozvánky do těchto skupin. Pokud jste toto virtuální pozvání neobdrželi, zavolejte prosím na telefonní číslo: 603 167 885. JSME V TOM SPOLU:)

Ozdravný pobyt

Vážení rodiče, 

momentálně jsme ještě nezrušili ozdravné pobyty, které mají proběhnout v posledních týdnech měsíce květen. Pokud dojde k jejich zrušení, bude Vám hotovostně vyplacena Vaše úhrada. 

Děkujeme za pochopení.

Mateřská škola uzavřena

Rada obvodu rozhodla s platností od čtvrtku 19. 3. 2020 do odvolání o uzavření provozu mateřských škol zřízených městským obvodem Ostrava-Jih. Zároveň budou, v souladu s usnesením vlády ČR ze dne 15. 3. 2020, otevřeny MŠ F. Formana 13 na Dubině a MŠ Za Školou 1 v Zábřehu.

Bližší informace zde.

Úplata za školné a stravné v době uzavření MŠ

Z důvodu uzavření MŠ dojde ke krácení, nebo ke zrušení úhrady školného. Veškeré přeplatky budou zasílány na účty v měsíci červen. 

Výkaz péče o dítě z důvodů uzavření výchovného zařízení

Vážení zákonní zástupci,

na konci každého měsíce byste měli předat zaměstnavateli Výkaz péče o dítě z důvodu uzavření výchovného zařízení, aby bylo zřejmé, kdy v daném měsíci jste skutečně pečovali doma o dítě a za které dny Vám náleží mzda.

Výkaz péče o dítě naleznete ke stažení zde

Žádost o ošetřovné

Vážení zákonní zástupci,

žádosti o ošetřovné lze osobně vyzvednout v budově MŠ P. Lumumby 25 po telefonické domluvě. Volejte 603 167 885. Požadujeme používání roušek při návštěvě MŠ.

Děkujeme za pochopení.

Když je školka uzavřena

Milí rodiče a přátelé naší MŠ,

budova školky je sice uzavřena, ve třídách není slyšet štěbetání dětí, ale myslíme na Vás každý den. Paní učitelky nejprve pečlivě umyly a vydezinfikovaly všechny hračky a nyní pracují na nové výzdobě, třídních plánech, vyrábí pomůcky apod. Ani školní zahrada nezůstává pozadu. Zahájily jsme výstavbu haptického chodníčku, připravuje se oprava štěrkoviště a doplnění vybavení u zahradního domečku. Doufáme, že  Vás všechny naše aktivity potěší.

90790677 640284680098343 2350394623370723328 n

Školní zahrada- poděkování

Chtěli bychom touto cestou poděkovat panu Vaníčkovi a jeho společnosti Vaše zahrada, za pomoc při realizaci haptického chodníčku, za sponzorský dar ve formě zahradního nářadí a dále pak rostlin, květin, které budou vysazeny před budovou MŠ. Velice si této pomoci vážíme a věříme, že rozkvetlou zahradu ocení všichni návštěvníci.

Děkujeme. Kolektiv MŠ

logo-vase-zahrada

  

Pohádková babička Věruška

Už od ledna nás navštěvuje každý čtvrtek naše nejmilejší Věruška Řezníčková, která se proměnila z paní učitelky na pohádkovou babičku. Přichází  s maňáskem kašpárka číst dětem pohádky před spaním a svým něžným, láskyplným projevem tak ukolébává ke klidnému spánku.

oVeruska

Třída Žabky v akci

Naše předškolní třída Žabky v únoru nelenila a navštívila hned tři akce: Výstavu "Giganti", edukační program v Galerii výtvarného umění a besedu v knihovně. Děti měly možnost vzdělávat se prostřednictvím zážitků a o to nám všem společně jde nejvíc. Ani tisíc slov nevynahradí možnost prohlédnout si zblízka mamuta, nebo prolistovat 20 knih za půl hodiny :)

zabky

Nanotechnologie v MŠ

V naší mateřské škole byly ošetřeny plochy stolečků a hygienická zařízení nanotechnologií. Od momentu oplikace ošetřené plochy nano titanem efektivně eliminují bakterie, viry, plísně, organické i biologické nečistoty. Věříme, že jsme poskytli dětem zvýšenou ochranu před různými infekčními nákazami a podaří se tak celkově snížit nemocnost. Jde o unikátní projekt nejen v ČR, ale i EU. Podrobnosti naleznete zde. 

Video zde.

Ježíškova vnoučata MŠ U lesa

Vánoce- radost- štěstí- rodina- dobrý skutek....Slov, která k sobě takto patří, bychom našli spoustu. Rozhodli jsme se i my, přispět dobrým skutkem ke kouzlu vánoc. Uspořádali jsme sbírku oblečení a vlny, příze pro babičky a dědečky z domova pro seniory. Děkujeme za Vaši spolupráci. Kolektiv MŠ.

Lízátka pro onkoláčky

Naše MŠ se zapojila do akce organizované ZŠ Kosmonautů 15. Jejím cílem bylo věnovat dětem s vážným onkologickým onemocněním lízátka. Předání sbírky se uskutečnilo v pátek na hematoonkologickém oddělení FNO, které Vám všem zasílá velké díky. Svět je zase o něco hezčí. 

lízátka pro onkoláčky

Třída Sovičky ukončila lekce plavání se žabičkou

Před chvílí bylo září, už je tady polovina listopadu a 10 lekcí plavání dětí z naší třídy Sovičky je u konce. Nálada byla jako vždy výborná, padaly rekordy a nenašli byste jediného účastníka, který by se vody bál!

plavání

Mezigenerační projekt: Usmívánky

I v letošním školním roce jsme navázali na tradici návštěv Domova seniorů Sluníčko. Třída Žabky, pod vedením paní učitelky Romanky a paní učitelky Káji, dochází každý měsíc na setkání s babičkami a dědečky. Opět se hrají stolní hry, prohlíží knihy a máme v úmyslu ukázat seniorům i naše konstruktivní stavebnice. Tato akce je financována z Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání Evoluce K 15.

senioři

Světýlkování 2019

Tak i naše třetí letošní společná akce dopadla na výbornou. Lampióny byly krásné, až oči přecházely, po dýňové buchtě se zaprášilo a počasí pro hry, zpívání a světýlkový průvod nám také přálo. 

Děkujem všem zúčastněným a také všem šikovným za vydlabané dýně, které budou dlouho zdobit školku i zahradu. 

Fotogalerie zde.

dýně

Dráčkování

Letošní podzim potěšil dospělé  a samozřejmě i děti. Společně jsme mohli uskutečnit tradiční podzímní radovánku, jakou je pouštění draků. Fotogalerii naleznete zde.

Zahradní karneval

Tak se nám to vydařilo. Pomocí zaklínadla jsme zahnali déšť a společně jsme oslavili začátek nového škoního roku. Doufáme, že bude plný úsměvů a radosti, stejně jako jím byl naplněn náš karneval. Fotogalerii naleznete zde.

Zahrádky na zahradě

Projekt "Aktivní zahrady" je financován díky dotaci MMO částkou 60 000,-Kč. Na jaře jsme budovali a sázeli a teď v létě můžeme sklízet:). Naše třídní zahrádky kvetou, voní bylinkami a dočkali jsme se jahod, cibule a také jedné krásné kedlubny- na té druhé si pochutnal slimák:)

JARO

zahrádky 

LÉTO

67120169 2098208387142745 4236422154406592512 n

66530821 2797841963563310 7388553087356502016 n

64558190 2320683341358462 5763140680033501184 n

Indiánské hlášení ze školy v přírodě!!

1. den: 

Cesta pohodová, ubytování báječné, jídlo skvělé, počasí senzační. 

Výprava lesem, pozorování mloků, vybírání indiánských jmen, skákání na trampolíně, hry s bublifuky, malovaní na trička, kreslení křídou, sportování a závodění, zpívání indiánských písniček a.... klidný spánek:) foto zde

2. den

Indiánská výprava cca 5km lesem, setkání s kočičkou a kouzelným dědečkem, bonbónový strom, svíčková a dva až tři knedlíky, psaní koresponďáků, odpoledne ve znamení zdokonalování se v indiánských dovednostech. foto zde

 3. den

Indiánské čelenky s peřím a totemy, stavba týpí, lov divokých indiánských koní, indiánské tanečky, výprava v pláštěnkách, zaříkávání deště, špagety ala šaman, promítání našich indiánských dobrodružství a ho ho watanay!! foto zde

4. den

A pršelo a pršelo, škola v jídelně, indiánské korálky, indiánská štafeta, kmen bizonů, jestřábů, medvědů a mustangů, hledání zlatých indiánských mincí, pošta, která připlula na kánoi, velké indiánské koupání a balení a poslední noc před námi:) foto zde

Howgh!

A takto vypadá správný den na žluto!!

58113544 283392195942462 9103168842976198656 n

Sponzorský dar

Naše mateřská škola velmi děkuje firmě Prima povlečení za sponzorský dar v podobě dětských ručníčků.

ručníky

Píše se o nás v tisku

mezigenerační projekt

 Fotogalerie zde.

Edukační programy v Galerii umění dětí baví

Třída předškolních dětí navštívila výukový program, který podporuje rozvoj smyslového vnímání a tvořivosti. Lektorka se společně s dětmi vydala na dobrodružnou výpravu světem obrazů. Video naleznete zde.

IMG 5004

 Vizitka naší mateřské školy

vizitka

Klikněte na obrázek.

Vstup do fotogalerie zde

Poslání mateřské školy

Cílem naší snahy je spokojené, samostatné, aktivní a sebevědomé dítě, které se umí samostatně rozhodovat, je tvořivé a umí vyjádřit své názory a pocity.
Výchovu a vzdělávání zajišťuje kvalifikovaný pedagogický sbor, spolupracující s odborníky, poskytující poradenství rodičům v oblasti výchovy a vzdělávání.

O mateřské škole

Jsme sídlištní mateřská škola s krásnou zahradou v městské části Ostrava-Zábřeh ve velmi klidném prostředí bez rušné části komunikace, s možností zajímavých vycházek do blízkého Bělského lesa.

Mateřská škola je umístěna ve dvoupatrové panelové budově. Naší součástí je také odloučené pracoviště v prostorách budovy ŠJ při ZŠ a MŠ Kosmonautů 15.

Třídy

V každém patře se nachází dvě třídy s hernami pro děti, s výhledem na školní zahradu a les. Logopedická třída je umístěna v přízemí a má samostatný vchod z postranní části budovy. Třída pro děti s povinnou předškolní docházkou a pro děti s odkladem školní docházky je umístěna v budově školní družiny ZŠ Kosmonautů 15 a umožňuje tak aktivní adaptaci na prostředí základní školy.

Třídy jsou prostorné, světlé, funkčně a esteticky vybavené.

(informace o třídách naleznete zde)

Zahrada

Zahrada disponuje herními prvky se skluzavkami, lanovými centry, houpadly a dřevěným vláčkem, poskytuje dostatek příležitostí k pohybu dětí, pískoviště jsou částečně zastíněna stromy. V současnosti probíhá v naší MŠ projekt nazvaný: " Aktivní zahrada", který zahrnuje výstavbu nových zahrádek, štěrkoviště, vytvoření posezení pro děti, malé vesničky, přírodních překážek apod. 

Provozní řád: Hřiště pro veřejnost.

Školní rok 2019/2020- ve dnech státního svátku a v měsíci červenec je otevřena školní zahrada pro veřejnost každý den v čase 9:00-19:00.

Hernička

Srdečně zveme všechny rodiče, kteří mají děti v předškolním věku, do naší Herničky. Pod vedením paní učitelek se seznámíte s chodem MŠ, Vaše děti mohou využít vybavení, hračky naší MŠ a v přátelské, klidné a pohodové atmosféře se pomalu adaptují na prostředí naší MŠ.Těšíme se na Vás. Bližší informace zde.

Informace o platbách

Výše úplaty za předškolní vzdělávání činí 280,- Kč na měsíc.

Všichni rodiče by měli mít navedený trvalý příkaz k úplatě za předškolní vzdělávání - 280,- Kč a zálohy na stravné 660,- Kč.

Trvalý příkaz musí obsahovat: VS - variabilní symbol dítěte , a Zprávu pro příjemce - Jméno a příjmení dítěte

Pro děti, které ke 31. 8. 2019 dovrší 5 let věku, je docházka do MŠ povinná a rodiče jsou osvobozeni od úplaty za vzdělávání.

Rodiče dětí, kteří pobírají dávku hmotné nouze, musí doručit potvrzení o hmotné nouzi do 5. 9. 2019 a následně pak vždy do 5. dne v měsíci.